بستن

*
*
Loading

به نظر شما کدام بهتر است ؟

Thank you for voting
You have already voted on this poll!
Please select an option!

۲۴ فروردین پروژه صنعتی الکترونیک

برخی از پروژه ها

در این قسمت برخی از پروژه های انجام شده توسط ارپاد معرفی شده اند:


سیستم کنترلر تصفیه آب نانو

کنترلر دستگاه تصفیه آب نانو سیستمی است که توسط آن اِعمال فرمانهای لازم جهت عمل تصفیه آب بوسیله مجموعه دستگاه انجام می گیرد. این دستگاه می بایست دو نوع پودر نانو را با مقادیر دقیق با هم ترکیب نماید و سپس خروجی را تنطیم نماید. کنترل و مانیتورینگ سیستم توسط یک مانیتور تاچ و برد کنترلر مرکزی صورت می گیرد.

 

 

سیستم هشدار نشت گاز در منزل و خودرو

این وسیله جهت تشخیص انواع گازهای سمی و همچنین مشتعل در منزل و خودرو استفاده می شود. سیستم هشدار بصورت بوق و چراغ می باشد که به رله دستور قطع و وصل شیر و یا هر عملگر دیگری را می دهد. این دستگاه مطابق با استانداردهای مربوطه ساخته شده است.

photo6030663185356400814

دستگاه پانچ صنعتی کاغذ

این وسیله جهت پانچ کاغذ برای سیمی یا جلد کردن آن بکار می رود. این سیستم توسط پدال، فرمان گرفته و دستور پانچ را به موتور ارسال می کند. به جهت حفظ ایمنی اپراتور تا زمانی که پا از پدال برداشته و مجددا گذاشته نشود، سیستم دستور پانچ بعدی را نمی دهد. دستگاه مجهز به شمارنده می باشد و اعداد در حافظه آن ذخیره شده و قابلیت ریست شدن دارند. یک شمارشگر کلی برای آن در نظر گرفته شده که در آن تعداد پانچ هایی که دستگاه در طول عمر خود انجام داده را می شمارد و قابلیت ریست شدن ندارد.

دستگاه کاتر و چین کن فیلتر هوای خودروها

دستگاه Cutter و چین کن فیلتر هوای خودروها یک وسیله صنعتی می باشد که به سفارش شرکت آرام جهت تولید فیلترهای هوای انواع خودروها می باشد و قابلیت برنامه ریزی و ثبت ویژگی های ساخت هر خودرو در حافظه خود می باشد که اپراتور بسته به تولید هر محصول پارامترهای موردنظر را به دستگاه میدهد.

Cutter

تایمر کنترل خط تولید

این دستگاه یک کنترل کننده زمان سنج با قابلیت برنامه ریزی و حافظه است که کارهای مختلفی را جهت کنترل زمانی خط تولید انجام می دهد و توسط آن می توان میزان تولید در هر بخش را در طول مدت مشخص، به اندازه ثابتی رساند. این پروژه به سفارش شرکت Mammut انجام شده و به تولید نیمه انبوه برای این شرکت رسیده است.

photo5798432688753977687

hdr

hdr

کنترل از راه دور مادون قرمز جنرال

این دستگاه وسیله ای است که توسط آن میتوانید هر وسیله کنترلی که دارید که با مادون قرمز کار می کند را بوسیله آن، کنترل نمائید. ویژگی این کنترل این است که شما میتوانید تمام وسایل خود را فارغ از نوع و کارخانه سازنده و حتی جدید بودن آن، بوسیله این دستگاه کنترل نمائید.

برای این دستگاه دارای ۴ حالت در نظر گرفته شده است. در نتیجه هر دکمه از این کنترل میتواند ۴ عملکرد داشته باشد که به سلیقه خود میتوانید هر حالت را برای کنترل یک دستگاه خود اختصاص دهید.

سوئیچر دوربین مدار بسته

توسط این دستگاه میتوانید همه تصاویری را که از دوربین های خود دارید، در یک مانیتور مشاهده کنید. گاهی اوقات زمانی که تعداد دوربین ها زیاد می شود امکان توجه کردن به همه آنها توسط اپراتور یا نگهبان وجود ندارد. بوسیله این دستگاه شما می توانید دوربین های موردنظر خود را انتخاب نمائید و با توجه به اهمیت آنها زمان نمایش آن ها بر روی مانیتور را کنترل کنید. کافیست شما زمان نمایش دادن هر دوربین را بوسیله نرم افزار کامپیوتر تنظیم کنید تا تصاویر دوربین های مورد نظر شما در زمان دلخواه در مانیتور برای اپراتور یا نگهبان نمایش داده شود.

سیستم آبیاری اتوماتیک و تحت شبکه زمینهای کشاورزی

این وسیله یک سیستم تحت شبکه می باشد که توسط آن می توان مقدار رطوبت مورد نیاز را برای آبیاری جهت صرفه جویی تعیین نمود. توسط این دستگاه مقدار حداکثر و حداقل رطوبت توسط کاربر تنظیم می شود و بعد از آن عمل آبیاری بصورت اتوماتیک انجام می گردد.

 

Signal

کالر آیدی سفارشی

این وسیله همان طور که از نام آن پیداست، جهت تشخیص شماره ای است که با خط شما تماس گرفته است. استفاده از این وسیله می تواند در توسعه کار شما بسیار موثر باشد. هنگامی که شخصی با تلفن شرکت یا مغازه شما تماس می گیرد، شماره این فرد یا مشتری توسط این سیستم به کامپیوتر شما ارسال می شود و در این هنگام قبل از برداشتن گوشی شما میتوانید اسم و کد اشتراک و سوابق مشتری را در کامپیوتر یا لپ تاپ خود مشاهده نمائید.

بوسیله این دستگاه شما میتوانید یک بانک اطلاعاتی غنی از مشتریان بالقوه و بالفعل خود جمع آوری کنید و آنها را در جریان کار خود قرار دهید. همچنین شما میتوانید گزارش خودکار با جزئیات دقیق از تماس گیرندگان خود را توسط نرم افزار سیستم تهیه نمائید.

این دستگاه میتواند در هر جا که نیاز به دسته بندی مشتریان و آمارگیری و در مجموع مدیریت ارتباطات شرکت یا مغازه شما باشد مورد استفاده قرار گیرد

سیگنال ژنراتور و فرکانس متر با دقت ۰٫۰۰۱ هرتز

این دستگاه شامل یک سیگنال ژنراتور می باشد که از فرکانس ۱ تا ۷۰KHz را با دقت “۰٫۰۰۱Hz” هرتز پوشش می دهد. جهت دسترسی به قرکانسهای با دقت بالا از پتانسیومتر دوم استفاده می شود.

همچنین این وسیله ۳ عدد فرکانس متر مجزا دارد که دقت هر کدام آنها نیز ۰٫۰۰۱Hz می باشد. این فرکانس متر جهت اندازه گیری فرکانس های در رنج گیگا هرتز می تواند ارتقا یابد.

 

Freq-1

کنترلر دور موتور DC 320V

این پروژه یک کنترلر دور موتور DC  می باشد که توسط آن جوش پلاستیک انجام می شود. این برد تحت High Voltage کار کرده و توسط PWM کنترل می شود.

پروژه های ثبت اختراع

پروژه های ثبت اختراع توسط بسیاری از مخترعین کشور مطرح میگردند که به سفارش آنها این ایده ها جهت سرمایه گذاری و یا ثبت، نمونه سازی و پیاده سازی می گردند. از آنجا که حقوق این عزیزان در طرح ایده هایشان محفوظ است و شرکت ما با آنها قرارداد انعقاد میکند، از ذکر آنها معذوریم.

بدون نظر

نظر شما چیست؟